Mezinárodní mobility VTAP UK

Mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků na UK

Univerzita Karlova, Lékařská fakulta v Hradci Králové je spolupříjemcem dotace v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), výzvy č. 02_18_053 Mezinárodní mobilita výzkumných, technických a administrativních pracovníků výzkumných organizací v prioritní ose 2 OP, pro projekt Mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků na UK vedeného pod registračním číslem CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_053/0016976.

Cíl projektu

Hlavním cílem projektu je zlepšení podmínek pro výuku spojenou s výzkumem a pro rozvoj lidských zdrojů v oblasti výzkumu a vývoje na UK podporou mezinárodní mobility výzkumných, technických a administrativních pracovníků. Prostřednictvím mobilit dojde k posílení profesního růstu těchto pracovníků a zároveň k rozvoji UK v oblasti lidských zdrojů. V rámci projektu budou realizovány následující typy mobilit:

  • Pracovní pobyty post-doků ze zahraničí v ČR

  • Pracovní pobyty výzkumných pracovníků - seniorů ze zahraničí v ČR

  • Pracovní pobyty výzkumných pracovníků - juniorů v zahraničí

  • Pracovní pobyty výzkumných pracovníků - seniorů v zahraničí

  • Stáže technických a administrativních pracovníků v zahraničních výzkumných organizacích a u dalších subjektů zabývajících se výzkumem

  • Hostování zahraničních odborníků (administrativních a technických pracovníků) v české výzkumné organizaci

Harmonogram

Zahájení fyzické realizace projektu:

01.12.2019

Ukončení fyzické realizace projektu:

30.06.2023

Projektový tým LF HK

manažer projektu:

Mgr. Tereza Silbernaglová

Mobility LF HK

Na Lékařské fakultě v Hradci Králové proběhly v rámci realizace projektu 3 mobility zaměstnanců:


  1. V akademickém roce 2020/2021 byla realizována mobilita 1-LFHK-1, jejímž cílem byl roční pracovní pobyt výzkumného pracovníka/post-doka ze zahraničí na Ústavu farmakologie LF HK, konkrétně posílení výzkumné skupiny jaterní farmakologie LivPharm. Výzkumný pracovník se podílel na činnosti nově zřízené buněčné laboratoře, zavedení a realizaci relevantních laboratorních metod a modelů včetně metodické práce, a zapojení do výzkumné činnosti pracoviště. Přínosem zavedených metod a rozšíření metodických možností je zvýšení publikačního výkonu pracoviště, což pro UK bude znamenat zvýšení vědeckého potenciálu při hodnocení za rok 2021 ale i v dalších letech, kde bude tým profitovat ze zavedených metod. Tyto excelentní zkušenosti navíc podpoří vztahy s výzkumnými pracovišti Lékařské fakulty Jesseniovy Univerzity (Katedry farmakologie a fyziologie), odkud k nám paní doktorka přestoupila, a které pomohly s jejím doporučením.

  2. V 2. polovině roku 2021 na stejném pracovišti proběhla mobilita 2-LFHK-3 – pracovní pobyt seniorního vědeckého pracovníka působícího na předním vědeckém pracovišti v rámci Mayo Clinic (Rochester, USA). V rámci mobility proběhlo na Ústavu farmakologie několik školení týkajících se nejenom laboratorní práce, ale i moderních způsobů zpracování a publikování dat a rovněž školení na požadovanou metodu CRISPR-Cas9 a její alternativy. Část dat získaných z postupů/metod zavedených, resp. optimalizovaných paní doktorkou byla dokonce ověřena metodami na pracovišti Mayo Clinic. Realizací mobility se podařilo navázat velice cennou spolupráci, která bude pokračovat i po ukončení tohoto projektu.

  3. V roce 2022 byla realizována mobilita 5-LFHK-2, jejímž cílem byla stáž administrativního pracovníka na zahraničním pracovišti v Gruzii. V rámci akce International Staff Week byla prezentována témata z oblasti internacionalizace a podpory vědy, technologického transferu, inovací, spolupráce se soukromým sektorem, prostor byl věnován také leadershipu, podpoře kariérního růstu a zaměstnávání žen.


Poslední změna: 12. září 2023 12:58 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakt

Lékařská fakulta v Hradci Králové

Univerzity Karlovy

Šimkova 870

500 03 Hradec Králové


IČO: 00216208 DIČ: CZ00216208


Tel.: 495 816 111

E-mail:


Podatelna




Univerzita Karlova